Stiri sportive, scandaluri din sport, Liga I, Primera Division, Premier League, Il Calcio, Ligue I, Bundesliga, Liga 2, handbal, volei, baschet, tenis.

Scoruri Live

miercuri, 11 martie 2009

Spectacol promis diseara!

In aceasta seara vom afla primele patru sfert finaliste ale UEFA Champions League. Dintre acestea, una e ca si calificata mai departe, mai precis echipa lui Jürgen Klinsmann, Bayern München. Dupa ce i-au demolat pe cei Sporting chiar la ei acasa, bavarezii asteapta disputa de pe Allianz Arena cu mare incredere. Celelalte trei partide par a fi extrem de echilibrate, deoarece doua dintre ele s-au terminat cu scor identic (1-0), iar ultima cu scorul de 1-1. In urma cu doua saptamani, Chelsea i-au invins pe italienii de la Juventus, pe Stamford Bridge, cu 1-0, gol marcat de Drogba. Sa fie oare acest avantaj minim suficient pentru a califica "albastrii" mai departe? Ramane de vazut, pentru ca "Batrana Doamna" joaca extraordinar pe teren propriu, putine echipa reusind sa-i invinga in acest sezon. O alta partida extrem de interesanta se anunta a fi pe Anfield Road, Liverpool plecand de la scorul de 1-0, administrat celor de la Real Madrid, prin intermediul lui Benayoun. "Cormoranii" sunt foarte increzatori in sansa lor, avand de partea lor statistica, reusind in ultimii ani sa se califice de fiecare data in sferturi. De cealalta parte, madrilenii trebuie sa intoarca rezultatul negativ, fiind obligati sa inscrie de cel putin doua ori in poarta lui Reina. In ultimul meci programat in aceasta seara se intalnesc Panathinaikos si Villareal, grecilor fiindu-le suficient si un 0-0, dupa rezultatul din Spania (1-1). Ramane de vazut cine trece mai departe, insa un lucru e cert: in aceasta seara vom avea parte de patru partide spectaculoase, sperand ca cele opt echipe vor oferi faze memorabile si goluri de exceptie.