Stiri sportive, scandaluri din sport, Liga I, Primera Division, Premier League, Il Calcio, Ligue I, Bundesliga, Liga 2, handbal, volei, baschet, tenis.

Scoruri Live

joi, 5 martie 2009

Echipa lui Klinsmann eliminata din Cupa Germaniei!

Aseara, echipa antrenata de Jürgen Klinsmann, Bayern München, a fost eliminata din Cupa Germaniei de catre Bayer Leverkusen. Meciul disputat pe BayArena a fost unul extrem de spectaculos, oferind faze spumoase si goluri multe. Desi prima parte s-a terminat 0-0, in repriza secunda a fost un adevarat festin. "Echipa fabricii" ajunsese sa conduca cu un neverosimil 3-0, prin Barnetta (minutul '54), Vidal (minutul '61) si Helmes (minutul '70), insa echipa din Bavaria a redus repede din handicap, prin golurile lui Lucio si Miroslav Klose, in minutele '72, respectiv '74. Desi Bayern s-a zbatut din rasputeri sa egaleze, echipa lui Bruno Labbadia a dat lovitura in minutele de prelungire, prin reusita lui Stefan Kießling. Astfel, echipa lui Klinsmann se lupta acum doar pe doua fronturi, in Champions League, unde e ca si calificata pentru sferturile de finala, si de asemenea in Bundesliga, unde nu sta foarte bine, aflandu-se pe pozitia a cincea, la 4 puncte fata de liderul Hertha Berlin.